Stor Perde

Stor Perde Nedir?

Stor perde, yirmi(20) yılı aşkın bir süredir popülaritesi yüksek bir perde çeşididir. Firmamızın üretimini yaptığı en popüler ürünlerimizden biri olan stor perde çağdaş, basit ve oldukça pratiktir. Stor çeşitleri geniş bir kumaş, renk ve doku yelpazesine sahiptir, bu nedenle dekorunuza uygun bir kombinasyon bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Stor perde son derece kullanımı kolay ve rahattır. İsteğe göre motorlu ve zamanlayıcı opsiyonları ile gelir.

Stor perde gerek evlerinizde, gerekse iş yerlerinizde kullanabileceğiniz dizayn bütünlüğünü en sade biçimde yansıtan perde sistemidir. Stor perdelerde yaylı sistem, mekanik sistem ve motorlu sistem kullanılarak hareketlilik sağlanmaktadır.
Stor perde, zincirli veya yaylı bir mekanizma ile kumaşın özel alüminyum boruya sarılması esasına dayanan çalışma sistemine sahiptir.

Yaylı sistemlerde stor perde; alt çıtasındaki ipin, aşağıya doğru hafifce çekildiğinde, yukarı doğru hareket ederek kumaşın boruya sarılmasını sağlayan sistemdir.

Mekanik sistemlerde stor perde; bir zincir yardımı ile stor borusuna hareketlilik sağlayarak çalışan sistemdir.

Kumaşın gergin kalmasını sağlayan etek laması; aynı zamanda kumaşın eteğine oymalı, boncuklu, işlemeli süslemeler eklenmesini ve çeşitliliği artırmayı sağlamaktadır.

Stor perdelerin kumaşları özel bir apreleme işlemi ile boruya sarılmasına kolaylık sağlayacak sertliğe getirilmekte ve boruda sağa sola kayması önlenmektedir. Stor perdeler çok geniş kumaş ve renk seçenekleri ile mekân dekorasyonlarına getirdiği sade ve yalın yaklaşım sayesinde pratik çözümler sunar. Stor perdeler benzersiz desenleri ve renk koleksiyonu ile güneş geçiren (polyester, keten tül. coton), yarı geçirgen (dim out), hiç geçirmeyen (black out) kumaşlara kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Stor perdeler tek başlarına kullanılabildiği gibi tül perdelerin arkasında güneş kırıcı veya güneşi hiç geçirmeyen (black out) olarak da kullanılabilir. Stor perdeler enlerine ve kullanılan kumaşa göre normal, kalın ve jumbo mekanizmaları ile üretilmekte ve montaj kolaylığı sağlamak amacı ile tavan montaj profiline yerleştirilerek teslim edilmektedir. Stor perde doğrudan tavana veya L ayaklarla duvara monte edilebilir. Böylelikle pencereden istenilen ölçüde uzaklaştırılabilir veya çerçeveye monte edilerek, pencere ile birlikte hareket ettirilebilir. Stor perde en kolay uzaktan kumandalı veya düğmeli motor sistemi uygulanabilen ve oturduğunuz yerden perdenizi hareketlendirebileceğiniz konforu ve pratikliği sağlayan sistemdir. Ayrıca sinevizyon seçenekleri de bulunur. Dijital baskı yöntemi kullanılarak resim ve logo ile zenginleştirilen stor perdeleriniz dekorasyonunuza katkı sağlayabilir. Bayrak standartlarına bağlı kalmak şartı ile özel kumaşa uygulanabilen stor bayrak çeşidimiz mevcuttur.

Stor perdeler kesinlikle yıkanmaz; nemli bir bez yardımı ile apresi zedelenmeden silinebilir. Kumaşın sertleşmesini sağlayan apre tozun nüfus etmesini önleyecek özelliğe sahip olduğundan ufak lekeler kurşun kalem silgisi ve alkol ile kolaylıkla temizlenebilir. Kumaşın kırılmamasına özellikle özen gösterilmelidir. Stor prde kumaşının çok kirlenmesi veya herhangi bir nedenle zedelenmesi durumunda aynı mekanizmalar kullanılarak ve sadece kumaş değişimi yapılarak yenilenebilir.

Stor Perde Fotoğrafları

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Üretimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz