Sineklik Sistemleri

Sineklik, pencerelere takılan ve sineklerin girmesini engelleyen, plastik veya ahşap malzemelerdir. Günümüzde ise, plastik yani pvc ürünler daha revaçtadır. Renkli üretilebilmektedir. Kimyasallarla sinek mücadelesi, hem sağlık açısından hem de ekolojik denge açısından, risklidir. İnsanlar için zararlı olan kimyasal maddeler, sinek ilaçlarında kullanılmaktadır. Aile bireylerinin sinek ilacı kimyasallarından etkilenmemesi için, sineklik taktırmak gerekir.

 

Yaz ağlarında ister istemez, kapı ve pencereler açılır. Her ne kadar dışarıdaki hava pis olsa da, kapı ve pencereyi açmadan apartmanlarda yaz aylarında yaşayamayız. Bu zorunlu hareket beraberinde, içeriye sinek girmesine neden olur. Sinek sülalesi, ışığı gördüğü zaman, ışığı doğru giderler.

 

Tıpkı, ateşe uçuşan kelebekler gibi, sinekler de ışığa doğru uçarlar. Akşam ışıkları yaktığınızda ve pencereleri açtığınızda, sinekler içeri hücum eder. Özellikle ani hava değişimlerinde, eviniz sinek dolabilir. Sineklik üreten firmalar, pliseli, sürgülük, menteşeli ve stor olmak üzere 4 çeşit ürün sineklik üretmektedirler.